2026-03-10
Március 8-án sor került a felújított református imaház ünnepélyes átadására. Az esemény istentisztelettel kezdődött, amelyen Kolumbán Vilmos József, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke, valamint Pál Attila Csaba, a Székelyudvarhelyi Református Egyházmegye esperese szolgált. A kántori feladatokat Bíró Jenő, a Madéfalvi Református Missziói Egyházközség lelkipásztora látta el. Az ünnepségen beszédet mondott Bíró Barna Botond, Hargita Megye Tanácsának elnöke is. Az átadó részeként a jelenlévőknek lehetőségük nyílt arra is, hogy körbejárják és megtekintsék a megújult épületet. A közel 180 ezer lejes beruházás több támogató összefogásával valósult meg. Hargita Megye Tanácsa 100 ezer lejjel, míg Csíkszentmárton Község Polgármesteri Hivatala 50 ezer lejjel járult hozzá a munkálatokhoz. A felújítást emellett a csíkszentmártoni, csíkcsekefalvi és csíkkozmási közbirtokosságok, valamint az alcsíki református gyülekezet tagjai is támogatták. A tavaly ősszel megkezdett felújítás során megújult a padlóburkolat, korszerűsítették a fűtésrendszert, új nyílászárókat szereltek be, kijavították a falakat, és az épület teljes belső tere friss festést kapott. A megújult imaház most már készen áll arra, hogy ismét rendszeresen otthont adjon az istentiszteleteknek, és fogadja az új lelkipásztort is.
Cseke Rita